امروز ده ها تن از علما و روحانیون حوزه غرب با حضور در مسجد جامع بزرگ هرات گفته اند که نظام کنونی اسلامی است و از نیروهای امنیتی حمایت میکنند. آنان می گویند که نظام کنونی بر خواسته از میان جامعه است و نیاز به پشتیبانی دارد. این شمار از علما می گویند در شرایط […]

امروز ده ها تن از علما و روحانیون حوزه غرب با حضور در مسجد جامع بزرگ هرات گفته اند که نظام کنونی اسلامی است و از نیروهای امنیتی حمایت میکنند.

آنان می گویند که نظام کنونی بر خواسته از میان جامعه است و نیاز به پشتیبانی دارد.

این شمار از علما می گویند در شرایط کنونی که قتل، خون ریزی و ناامنی جریان دارد، همه باید به حمایت از نظام همسو شوند.

عبدالخالق حقانی، رییس اداره حج و اوقاف هرات می گوید که علما باید به گونه متحدانه و در راستای حفظ نظام و ختم جنگ گام بردارند.

او گفت:” بر علیه هر تبلیغ سو که خلاف دستورات دین مقدس اسلام است باشد و ظایف خود را انجام می دهیم از ارشاد شروع تا مناظره و در مرحله آخر معری به نهاد های عدلی و قضایی”.

در همین حال مولانا خداد صالح، رییس شورای علما و روحانیون حوزه غرب صلح را فرض میداند و از مسئولان طراز اول میخواهد تا به امنیت مردم بیش از پیش توجه کنند.

او گفت:” این قسم نشود که یک دیگر را بد بگویم و نشود که ما تشبیه به یهود و نصارا بشیم که آنها یک دیگر کافر می گفتند، دین اسلام دین است که در بین افراط و تفریط یعنی شما امت میانه هستید این قسم نشود که مئتظله ها که به کبیره انسان کافر بگویم”.

در کنار حمایت از نظام و نیروهای امنیتی، اشتراک کنندگان در این گردهمایی خواستار آتش بس و ختم جنگ شدند. این در حالیست که دور دوم مذاکرات صلح با طالبان بسیار به کندی پیش میرود. پس از یک توقف طولانی مدت، دیشب هیئت های مذاکره کننده ی دولت و طالبان، از آغاز مذاکرات مقدماتی و بحث بر سر تعیین آجندا در دور دوم خبر دادند.

گزارش‌گر: قدرت‌الله حمیدی

دسته بندی: سیاسی, گزارش‌ها, همه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد